Bunları Biliyormuydunuz

UYANIR UYANMAZ DONDURMA YİYİN

JAPON BİLİM İNSANLARI DONDURMANIN YENİ BİR FAYDASINI ORTAYA ÇIKARDI. UZMANLARA GÖRE KAHVALTIDA YENEN DONDURMA HEM ZİHİNSEL HEM DE BEDENSEL PERFORMANSI ARTIRIYOR.

“ZİNDELİK VE ZİHİN PERFORMANSI İÇİN SABAH UYANIR UYANMAZ DONDURMA YİYİN”.. BU AÇIKLAMA JAPON PROFESÖR “YOŞİHİHİKO KOGA”YA AİT..

TOKYO’DAKİ KYORİN ÜNİVERSİTESİNDE DONDURMANIN ETKİLERİNİ İNCELEYEN “KOGA”,, SABAH UYANIR UYANMAZ DONDURMA YİYENLERİN ZİHİNSEL PERFORMANSINI ÖLÇTÜ..

BİLGİSAYARDA TEST EDİLEN DENEKLERİN,,  BEYİNLERİNDE YÜKSEK FREKANSLI ALFA DALGALARI OLUŞTUĞU,,,  DONDURMA YEMEYENLERDEN  DAHA UYANIK VE DAHA CANLI OLDUKLARI GÖZLENDİ..

ETKİNİN, DONDURMANIN SOĞUK OLMASINDAN KAYNAK-LANMADIĞINI TEST ETMEK İÇİN DENEY SOĞUK SU İLE TEKRARLANDI.. ANCAK UYANINCA İLK İŞ SOĞUK SU İÇENLERDE BEYİN PERFORMANSI AYNI KALDI..

JAPON PROFESÖR, KAHVALTIDA DONDURMA YEMENİN STRES SEVİYELERİNİ DE AZALTTIĞINI BELİRTTİ. DENEY SONUÇLARININ,,, SABAH KAHVALTISIYLA DA TEKRARLANABİLECEĞİ GÖRÜŞÜNDEKİ BESLENME UZMANLARI İSE İDDİALARA ŞÜPHEYLE YAKLAŞIYOR. İNGİLTERE’DE YAPILAN BİR ANKETE KATILANLARIN YÜZDE 85’İ KAHVALTIDA DONDURMA YİYEBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

2002 YILINDA YAPILAN BİR ARAŞTIRMADA DONDURMANIN İNSANA MUTLULUK VERDİĞİ KANITLANMIŞTI.