Güzellik & Sağlık

TOP MODELLERİN GÜZELLİK SIRLARI

Rosie Huntington-Whiteley: “Diyet yapmak bana göre değil, her şeyi basit tutmayı seviyorum. Ben çiftlikte büyüdüm, dolayısıyla detoks yapmak veya kilo vermek istersem, sadece karbonhidrat ve rafine şekeri hayatımdan çıkarırım. Yani aşırı bir şey yapmam. Doğal yiyecekler yemek kendinizi iyi hissetmek için en basit yol.”

DENGELİ BESLENME
Doutzen Kroes: “Ben annemleyken mutlu ve sağlıklıyım. Annem ben küçükken de her zaman benim sağlıklı beslenmemi düşünürdü ve daima kendi bahçemizden organik ürünler toplayarak yemek hazırlardı. Hollanda’nın kuzeyinde büyüdüğüm için sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığım var. Yalnızca seyahat ettiğim zamanlarda sağlıklı beslenme fırsatım olmuyor. Bu nedenle haftada bir kez veya daha fazla fırsat buldukça evime gitmeye çalışıyorum. Bu bana çok iyi geliyor.”

JİMNASTİK VE YOGA
Miranda Kerr: “Sağlığımı korumak için çabalamayı ve aktif olmayı seviyorum. Organik bir diyet yapıyorum ve alkali su içerek cildimin nem dengesini sağlıyorum. Vücudumun formunu korumak için spor yapmak zor gelmiyor. Zaten küçüklüğümde jimnastik yapıyordum ve yaklaşık 13-14 yıldır da yoga yapıyorum.”

KAN GRUBU DİYETİ
Natalia Vodianova: “Şimdiye kadar yaptığım tek diyet, kan grubu diyeti ve yaklaşık 6 yıldır uyguluyorum. Büyük sözleşmeler imzalayan modeller sağlıklı kişilerden seçilir ve onların gözlerinde mutlaka bir ışıltı aranır. Dolayısıyla bir modele baktığınızda sağlıksızsa sizi kandıramaz.”

DÜZENLİ EGZERSİZ
Gisele Bündchen: “Ne ekersen, onu biçersin. Ne olursa olsun sıkı çalışmaktan korkmuyorum. Hatta alıştığım beslenme ve egzersiz düzenimi çocuklarıma da aşılıyorum. Oğlum Benjamin brokoli yerken, sanki o bir tatlıymış gibi düşünüyor.”

BOL SEBZE VE MEYVE
Codie Young: “Bol sebze ve meyve yemek çok önemli. Ben özellikle meyve yemeyi çok seviyorum. Ayrıca yoğun tempom içerisinde kaliteli uyku da uyumam gerekiyor. Egzersizi düşündüğümdeyse, çok şanslıyım ki yürüyüş yapmayı seviyorum. Yürüyüşe ek olarak koşuyorum ve yoga da yapıyorum.”