A-Z Sağlık

ALERJİNİN ARTIK MEVSİMİ YOK

ALERJİ EN FAZLA BAHAR AYLARINDA GÖRÜLSE DE SANAYİLEŞME VE KİRLİLİĞİN ETKİSİYLE ARTIK HER MEVSİM KARŞIMIZA ÇIKIYOR.. DERMATOLOGLAR SANILANIN AKSİNE BİTKİSEL ÜRÜNLERİN ÇOĞUNUN ALERJİYE NEDEN OLABİLECEĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR VE İÇERİĞİ AÇIKLANMAYAN KOZMETİKLERİN CİLTTE CİDDİ HASARLARA YOL AÇABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR..

ALERJİ SADECE BAHAR AYLARINDA DEĞİL HER MEVSİM KARŞIMIZA ÇIKABİLİYOR. UZMANLAR ALLERJİNİN ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE KİMYASAL KULLANIMIYLA PARALEL OLARAK ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKİYOR.. UZMANLAR, ‘DERİDE İYİLEŞMEYEN KAŞINTILI KIZARIKLIK VE KABARIKLIKLAR, DUDAK VE GÖZDE ŞİŞME, BOĞAZDA GIDIKLANMA, SIK HAPŞIRMA VARSA VE UZUN SÜRÜYORSA ALERJİM VAR DEYİP MUTLAKA DOKTORA BAŞVURULMALI’ DİYOR

 

ALERJİK DUYARLILIK ÖMÜR BOYU SÜRÜYOR. YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜREN ALERJENLERLE MÜCADELEDE TEŞHİS BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR.. BİR ÜRÜNÜN BİTKİSEL OLMASI GÜVENLİ OLDUĞU ANLAMINA GELMİYOR.. DERMATOLOGLAR,, EN ÖNEMLİ ALERJENLERİN BİTKİLER OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİYOR..

 

VE KOZMETİKLER..DERMATOLOGLARA GÖRE İÇERİĞİ TAM AÇIKLANMAYAN VE GÜVENİLİR OLMAYAN YERLERDEN ALINAN KOZMETİKLERİN KULLANILMASI SAKINCALI OLABİLİYOR..